English
پيشگيري مهمتر از درمان است . رسالت انجمن مخاطره شناسي ايران بررسي نسبت خطر ؛ پيشبيني و پيشگير آن است .
اطلاعات تماس
 
تلفن: 81032236 021
نمابر: 86037081 021
آدرس دبیرخانه: تهران - خيابان کریم خان زند- ابتدای خیابان دکتر عضدی(آبان شمالی)- ساختمان دانشگاه علامه طباطبایی-طبقه سوم صندوق پستی: 6561-14155
پست الکترونیکی: Hazardology@yahoo.com
کد پستی: 1597633141
منابع علمی ( کتابها و مقالات )
نقشه جامع علمی کشور
نقشه جامع علمی کشور

تعداد صفحه: 0 ‌ تعداد بازدید: 886 جزئیات
دانش مخاطرات
دانش مخاطرات کتاب "دانش مخاطرات"تالیف دکتر "ابراهیم مقیمی"، برای دانشجویان مجموعه علوم جغرافیایی در مقطع کارشناسی در درس مخاطرات محیطی و برای دانشجویان کارشناسی ارشد در درس بنیانهای نظری مخاطرات، در چهار فصل تالیف شده است. فصل اول تفکر درباره مخاطرات، تعاریف و مفاهیم. فصل دوم مخاطره شناسی مبتنی بر رفتار ، فصل سوم مخاطره شناسی مبتنی بر ساختار، فصل چهارم مخاطره ساختاری سکونتگاه­ها و سبک زندگی. این کتاب برای دانشجویان و محققان محیط زیست، برنامه ریزی و مطالعات شهری، برنامه ریزی روستایی، علوم اجتماعی، روان شناسی، علوم ارتباطات و رشته های مربوط به سلامت و تندرستی نیز مفید و مورد استفاده است.
نویسنده/ نویسندگان: دکتر ابراهیم مقیمی
تعداد صفحه: 0 ‌ تعداد بازدید: 1215 جزئیات
مهاجرت نخبگان، و مساله ما
مهاجرت نخبگان، و مساله ما این مقاله در مجله "صنعت و توسعه" در مهرماه 1393 به چاپ رسید.

تعداد صفحه: 0 ‌ تعداد بازدید: 711 جزئیات
آموزش مهندسی در بستر مخاطره شناسی در قرن 21
آموزش مهندسی در بستر مخاطره شناسی در قرن 21 این مقاله در سایت انجمن مهندسی در مجموعه مقالات "اولین کنفرانس آموزش مهندسی در 1404"- 22 و 23 اردیبهشت ماه 1388درج شده است.
نویسنده/ نویسندگان: دکتر ابراهیم مقیمی
تعداد صفحه: 0 ‌ تعداد بازدید: 1054 جزئیات
جغرافیای مخاطرات
جغرافیای مخاطرات جهان ما ، از آغاز خلقت تا کنون ، متأثر از انفجارات آتش فشانها ، زلزله ها و طوفان های شدید بوده و همچنان هم خواهد بود . بدون شک این بلایا ، تا کنون نابودی میلیون ها جاندار را به دنبال داشته است.
نویسنده/ نویسندگان: دکتر رمضان اوزی
مترجم: دکتر محمد ظاهری
تعداد صفحه: 0 ‌ تعداد بازدید: 1792 جزئیات
زمین لرزه و سونامی
زمین لرزه و سونامی كتاب "زمينلرزه و سونامي توهوكو، سنداي ژاپن، ١١ مارس ٢٠١١ با بزرگاي ٩" تاليف دكتر مهدي زارع و همكاران، توسط انتشارات دانشگاه صنعتي مالك اشتر در ٣٢٨ صفحه در هفته "ايمني در برابر زلزله و سوانح طبيعي "منتشر شد. در اين كتاب به جنبه هاي گوناگون اين بزرگترين و پرخسارت ترين زلزله ژاپن، از جنبه هاي زلزله شناسي و مهندسي زلزله تا جنبه هاي اقتصادي و اجتماعي آن، به همراه بررسي مفصلي در مورد نحوه مديريت بحران و موضوع انفجار در نيروگاه هسته اي فوكوشيما در ٩ فصل و ٢ پيوست پرداخته شده است. مطالعه اين كتاب به تمام علاقمندان و دانشجويان شاخه هاي مرتبط با موضوع زلزله و سونامي و مديريت بحران و مخاطرات طبيعي توصيه مي شود.
نویسنده/ نویسندگان: دکتر مهدی زارع و همکاران
تعداد صفحه: 328 ‌ تعداد بازدید: 1164 جزئیات
مخاطره طبیعی
مخاطره  طبیعی
نویسنده/ نویسندگان: Edward Bryant
مترجم: داریوش یار احمدی
تعداد صفحه: 400 ‌ تعداد بازدید: 1579 جزئیات
شناسنامه انجمن

 

"انجمن مخاطره شناسي ايران"

به منظور گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمي مخاطره شناسي و توسعه كيفي نيروهاي متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پ‍ژوهشي در زمينه هاي مخاطره شناسي تشكيل شد.