English
پيشگيري مهمتر از درمان است . رسالت انجمن مخاطره شناسي ايران بررسي نسبت خطر ؛ پيشبيني و پيشگير آن است .
اطلاعات تماس
 
تلفن: 81032236 021
نمابر: 86037081 021
آدرس دبیرخانه: تهران - خيابان کریم خان زند- ابتدای خیابان دکتر عضدی(آبان شمالی)- ساختمان دانشگاه علامه طباطبایی-طبقه سوم صندوق پستی: 6561-14155
پست الکترونیکی: Hazardology@yahoo.com
کد پستی: 1597633141
مشاهده خبر
راهی موثر برای رسیدن به هوای پاک

به گزارش پایگاه خبری خودرونویس، از این اتوبوس‌ها در مسیرهای پر تردد و بسیار پر ترافیک لندن استفاده می‌شود تا میزان آلودگی هوا در این مناطق کاهش یابد چراکه این اتوبوس‌ها، هیچ گونه آلایندگی صوتی و زیست محیطی نداشته بی‌وای‌دی برای ترویج این وسایل نقلیه پاک، ایستگاههای شارژی را طراحی کرده که در مسیر این اتوبوس‌ها نصب شده است که این اتوبوسها به دلیل دارابودن بیشینه مسافت 250 کیلومتر، معمولا در ابتدا و انتهای مسیر و پس از پایان یک روز کاری نیاز به شارژ شدن دارند.

راهی موثر برای رسیدن به هوای پاک

اتوبوس‌های الکتریکی باتری‌دار به دلیل این‌که قابلیت نگهداری شارژ را در طول مسیر دارند، از محوبیت زیادی برخوردار هستند و این روزها در کشورهای پیشرفته، در سرویس‌های حمل و نقل عمومی درون شهری، از این وسایل به طور گسترده استفاده می‌شود تا از میران آلودگی هوا در سطح شهر، کاسته شود. این اتوبوس‌ها الکتریکی بدون آلاینده باتری‌دار، جایزگین بسیار مناسبی برای اتوبوس‌های با پیشرانه‌های درون‌سوز هستند، چراکه بخش زیادی از آلایندگی در سطح شهرها، مربوط به ناوگان اتوبوس‌ها و خودروهای سنگین است.

به گفته سازمان حمل و نقل عمومی لندن، قرار است تا در ماه‌های آینده، اتوبوس‌های الکتریکی بیش‌تری جایگزین اتوبوس‌های با پیشرانه درون‌سوز موجود در سطح این شهر شوند.

تاریخ انتشار: 1396/12/20 - 23:10
شناسنامه انجمن

 

"انجمن مخاطره شناسي ايران"

به منظور گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمي مخاطره شناسي و توسعه كيفي نيروهاي متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پ‍ژوهشي در زمينه هاي مخاطره شناسي تشكيل شد.