English
پيشگيري مهمتر از درمان است . رسالت انجمن مخاطره شناسي ايران بررسي نسبت خطر ؛ پيشبيني و پيشگير آن است .
اطلاعات تماس
 
تلفن: 81032236 021
نمابر: 86037081 021
آدرس دبیرخانه: تهران - خيابان کریم خان زند- ابتدای خیابان دکتر عضدی(آبان شمالی)- ساختمان دانشگاه علامه طباطبایی-طبقه سوم صندوق پستی: 6561-14155
پست الکترونیکی: Hazardology@yahoo.com
کد پستی: 1597633141
مشاهده خبر
 لزوم ایجاد پروتکل در زمینه ریزگردها در سطح بین الملل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در همایش توسعه اقتصاد دریایی ایران که به همت انجمن آمایش سرزمین برگزار شده بود بر لزوم ایجاد یک ابزار قانونی بین المللی مانند کنوانسیون، پروتکل و یا موافقت نامه ها برای کنترل و مقابله با پدیده ریزگردها تأکید کرد.

ویبا بیان اینکه اقدامات دوجانبه ایران از طریق دفتر حقوقی وزارت امورخارجه در خصوص همکاری با کشورهای همسایه و با هدف کنترل و مقابله با پدیده ریزگردها ثمربخش نبوده است، اظهار داشت: لزوم تدوین یک پروتکل بین المللی که ایران و کشورهای همسایه هم عضو آن شده و به مفاد آن پایبند بمانند را روشن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های صورت گرفته و همچنین اقدامات لازم برای احیا و بازسازی مرجانهای کشور اشاره داشت.

گفتنی است ، در این همایش حسین صادقی استاد گروه اقتصاد و انرژی دانشگاه تربیت مدرس هم در خصوص نقش دریا در انقلاب تجاری و نظامی مطالبی را مطرح کرد.

لینک مرتبط: www.deo.ir
منبع: سایت سازمان محیط زیست
تاریخ انتشار: 1396/12/13 - 23:1
شناسنامه انجمن

 

"انجمن مخاطره شناسي ايران"

به منظور گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمي مخاطره شناسي و توسعه كيفي نيروهاي متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پ‍ژوهشي در زمينه هاي مخاطره شناسي تشكيل شد.