English
پيشگيري مهمتر از درمان است . رسالت انجمن مخاطره شناسي ايران بررسي نسبت خطر ؛ پيشبيني و پيشگير آن است .
اطلاعات تماس
 
تلفن: 81032236 021
نمابر: 86037081 021
آدرس دبیرخانه: تهران - خيابان کریم خان زند- ابتدای خیابان دکتر عضدی(آبان شمالی)- ساختمان دانشگاه علامه طباطبایی-طبقه سوم صندوق پستی: 6561-14155
پست الکترونیکی: Hazardology@yahoo.com
کد پستی: 1597633141
مشاهده خبر
تهدید گرمای زمین برای پدیده‌های کنترل‌کننده اقلیم جهانی

به گزارش ایسنا، یکی از کارشناسان ارشد این مطالعه در موسسه پتسدام در آلمان هشدار داد: باید به هر قیمتی از بروز وقفه و بی‌نظمی در جریان اقیانوسی گلف استریم که در کنترل اقلیم جهانی ضروری است، جلوگیری شود.

کارشناسان با بیان اینکه مشخص نیست جهان به چه میزان به بروز اختلال فاجعه‌بار در این جریان بزرگ اقیانوسی نزدیک است، اظهار داشتند: با توجه به این شرایط جلوگیری از گرمای جهانی از همیشه حیاتی‌تر است.

مشکلاتی که در گذشته در این شبکه بزرگ اتفاق افتاده تاثیرات خیلی زیادی در پیشینه وضعیت اقلیمی داشته و به طور خاص غرب اروپا را در سرازیری به سمت زمستان‌های بسیار سرد و یخبندان آسیب‌پذیر کرده‌ است. همچنین این سیستم تضعیف شده می‌تواند به وقوع طوفان‌های شدیدتر در اروپا، افزایش سریع سطح آب دریا در سواحل شرقی آمریکا و خشکسالی در مناطق آفریقا منجر شود.

گلف استریم (Gulf Stream) یک جریان اقیانوسی گرم و قوی است که در اقیانوس اطلس جریان دارد. 

به گزارش روزنامه گاردین، این مطالعه جدید کارشناسان و دانشمندان علوم جوی را به دلیل تاثیر فزاینده‌ای که گرمای جهانی بر جریان اقیانوسی داشته و غیر قابل پیش بینی بودن شرایط در آینده نگران ساخته‌ است.

تاریخ انتشار: 1397/01/26 - 20:28
شناسنامه انجمن

 

"انجمن مخاطره شناسي ايران"

به منظور گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمي مخاطره شناسي و توسعه كيفي نيروهاي متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پ‍ژوهشي در زمينه هاي مخاطره شناسي تشكيل شد.